ГоловнаСуспільствоЗдоров'я

На Херсонщині виявили заражене трихінельозом м'ясо

Продукт готувався на продаж

У Херсонській області ветеринарними службами було виявлено 5 туш свиней, заражених трихінельозом. Наразі існує підозра про захворювання 60-ти людей у регіоні.

Про це повідомляє прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України.

За повідомленням головного управління ветеринарної медицини в Херсонській області, 18 квітня у Новокаховській державній лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи агропродовольчого ринку КП «Новокаховський міській» м. Новокаховка Бериславського району Херсонської області під час проведення ветсанекспертизи виявлено три туші свиней з підозрою на трихінельоз.

При епізоотичному розслідувані з метою встановлення місця походження зараженої тварини, виявленно ще дві туші свиней, інфіковані личинками трихінел. В населеному пункті, де мешкають потерпілі, державною службою ветеринарної медицини проводиться подвірний обхід. Відбираються проби крові від сприйнятливих до трихінельозу тварин (свині, собаки, коти).

У зв'язку з невиконанням вимог діючої Інструкції з діагностики, профілактики та ліквідації трихінельозу тварин, Правил передзабійного ветеринарного огляду тварин і ветеринарно-санітарної експертизи м’яса та м'ясопродукції жителем с. Миколаївка Бериславського району Херсонської області щодо попереднього передзабійного і післязабійного огляду спеціалістами державних установ ветеринарної медицини туш синей, які направляються в реалізацію, сьогодні призвело до підозри на захворювання трихінельозом близько 60 людей, що мешкають в селі Миколаївка та Козацьке Бериславського району Херсонської області.

Тому державна ветеринарна служба закликає звертати особливу увагу на небезпеку та ризик закупівлі м’яса у не встановлених для цього місцях без проведення попередньої ветеринарно-санітарної експертизи, дотримуватись вимог теплової обробки при приготуванні страв з м’яса, не купувати м’ясної продукції на стихійних ринках, не проводити подвірний забій тварин без ветеринарного контролю та переміщення тварин без супровідних ветеринарних документів. Не згодовувати домашнім тваринам субпродукти невідомого походження, проводити регулярну дератизацію стійлових приміщень у приватних садибах.

Трихінельоз - гельмінтоз з групи нематодозів, що характеризується лихоманкою, міалгіями, набряком обличчя, шкірними висипами, еозинофілією крові, а при важкому перебігу - ураженням внутрішніх органів та центральної нервової системи.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram